Zmarł Lech Kuropatwiński

Po ciężkiej chorobie 20 grudnia br. w wieku 75 lat zmarł Lech Kuropatwiński – polityk, przedsiębiorca, rolnik, wieloletni działacz i przewodniczący Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona” oraz partii Samoobrona. Był absolwentem naszej szkoły, w 1979 r. ukończył Średnie Studium Zawodowe. Urodził się w roku 1947 w Grodnie, w gminie Baruchowo. Do Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona” oraz do partii Przymierze Samoobrona wstąpił w 1997 roku. Wszedł do jej rady krajowej i został wiceprzewodniczącym rady wojewódzkiej. Jako przedstawiciel Samoobrony został posłem na sejm IV i V kadencji.

W czasie swojej kariery zasiadał m. in. w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W grudniu 2020 został powołany w skład utworzonej przez prezydenta Andrzeja Dudę Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. W 2012 został wybrany na przewodniczącego partii Samoobrona. Związkiem i ugrupowaniem kierował aż do dnia śmierci. Ceremonia pogrzebowa odbyła się 27 grudnia w kościele parafialnym i na cmentarzu w Kowalu. Zgromadziła liczne grono żałobników: oprócz rodziny, znajomych, także dużą grupę przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, związkowych i strażackich oraz liczne poczty sztandarowe. Wśród nich byli również reprezentanci naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym i dyrekcją.