Zajęcia Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w zawodzie piekarz

W naszej szkole odbywają się zajęcia Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego SPC.03 – produkcja wyrobów piekarskich.

Uczestnicy kursu, pod opieką nauczyciela praktycznej nauki zawodu p. Józefa Ziółkowskiego, zyskują praktyczną wiedzę z wytwarzania wyrobów piekarskich, oceniają przydatność surowców, wytwarzają wyroby piekarskie z zastosowaniem narzędzi, maszyn i urządzeń piekarniczych, oceniają pieczywo, przygotowują pieczywo do dystrybucji oraz uczą się prowadzić dokumentację produkcyjną w zakładach piekarskich.

Na zajęciach w ostatni weekend słuchaczki piekły warkocze, oczywiście przy zastosowaniu tylko naturalnych składników, bez polepszaczy i margaryny. Zapach wyrobów piekarskich rozciągał się już od drzwi wejściowych i bardzo trudno było oprzeć się aromatowi świeżego pieczywa.

Autor: Andrzej Zdrojewski

Dyrektor Szkoły

16 maja 2023 roku

ZSCKR Kowal

Zajęcia Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w zawodzie piekarz