Wzięliśmy udział w XII akcji charytatywnej Św. Mikołaj przyjeżdża do Kowala

W niedzielę 11 grudnia 2022 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w tegorocznej  akcji charytatywnej Święty Mikołaj przyjeżdża do Kowala. Po przerwie z powodu pandemii, w tym roku można było wrócić do tradycyjnej formuły tej imprezy. Na gości, którzy odwiedzili w tym dniu Remizę OSP, czekało wiele atrakcji przygotowanych przez pomocników św. Mikołaja z Rady Rodziców SP Kowal oraz Stowarzyszenia „Aktywny Kowal”. Były to m.in.: kiermasz ciast, loteria fantowa, popcorn, wata cukrowa, tatuaże, kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy, kramik ozdób świątecznych, stoisko do pomiaru ciśnienia, sesja zdjęciowa z Mikołajem. Nasi uczniowie przygotowali piernikowe stoisko cudeńka, a także gorące napoje. Na scenie pięknie zaprezentowali się przedszkolaki i uczniowie miejscowych szkół, a także orkiestra OSP Kowal. Jak podaje organizator, z dotychczas zebranych środków udało się uzyskać, jak do tej pory, kwotę 14 000 zł. Do 18 grudnia będzie trwała licytacja internetowa na portalu: facebook Stowarzyszenia „Aktywny Kowal”, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Cały czas można też dokonywać wpłat na konto Stowarzyszenia „Aktywny Kowal” z dopiskiem „Święty Mikołaj przejeżdża do Kowala – XII edycja” – nr konta: 55 9557 0006 0014 3895 2000 0001. Przypominamy, że celem tegorocznej zbiórki jest zebranie środków finansowych na wsparcie dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci z Kowala i okolic przebywających w domach dziecka. Środki zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów zabiegów rehabilitacyjnych, dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych i feryjnych, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, leków, środków higieny  a także organizację spotkań kulturalnych dla dzieci z naszego środowiska.