Współpraca z RUN-CHŁODNIĄ we Włocławku

1

Dnia 28 lutego 2023 r. naszą szkołę odwiedziła pani Anna Kostecka – kierownik Działu Kadr i Płac Run-Chłodnia we Włocławku.

Rozmowa z dyrektorem ZS CKR w Kowalu Andrzejem Zdrojewskim dotyczyła współpracy między szkołą a Run-Chłodnią we Włocławku. Obszary, które interesują włocławską firmę, to praktyki zawodowe dla uczniów naszej placówki, oferta pracy dla absolwentów dotycząca kontraktacji wśród rolników, oferta prac sezonowych oraz próby badawcze gleb ze spring onion.

 

Pani kierownik miała okazję zwiedzić budynek dydaktyczny, warsztaty szkolne z halą maszyn, pracownie żywienia, salę sportową oraz nasze gospodarstwo. Kompleks szkolny zrobił na gościu bardzo pozytywne wrażenie. Zdaniem pani Anny Kosteckiej szkoły zawodowe prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi mają ogromny potencjał dydaktyczny, dysponują nowoczesnym sprzętem i wyposażeniem oraz prezentują wysoką jakość kształcenia.

Dyrektor Andrzej Zdrojewski z entuzjazmem odniósł się do współpracy z renomowaną włocławską firmą i obie strony uzgodniły, że kolejnym etapem będzie spotkanie na terenie Run-Chłodnia we Włocławku.

ZSCKR w Kowalu

Współpraca z RUN-CHŁODNIĄ we Włocławku