Wizyta na cmentarzu

W poniedziałek 30 października 2023 r. młodzież klasy pierwszej Technikum wraz opiekunami udała się na cmentarz parafialny w Kowalu w celu poznania jego historii oraz modlitwy za spoczywających na tymże cmentarzu.

1

Z racji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, młodzież wysłuchała historii na temat kowalskiego cmentarza, którą przedstawi Wicedyrektor Arkadiusz Ciechalski. Następnie ks. prefekt Sebastian Szkop przybliżył młodzieży wymowę świąt obchodzonych dnia pierwszego i drugiego listopada. Trzeba zauważyć, że Uroczystość Wszystkich Świętych to niezwykle familiarna uroczystość, która na cmentarzach gromadzi często całe rodziny zjeżdżające na ten dzień z różnych zakątków Polski i świata. Dlatego młodzież jednoznacznie stwierdziła, że ten dzień jest naprawdę wyjątkowy i że powinniśmy pamiętać o naszych bliskich zmarłych przez cały rok. Kolejnym punktem spotkania na cmentarzu była modlitwa za zmarłych kapłanów, nauczycieli, żołnierzy poległych w obronie ojczyzny i osoby zasłużone w różny sposób dla społeczności Kowala i okolic. Po modlitwie na ich grobach zapalone zostały symboliczne znicze. Dodajmy, że nasza młodzież pod opieką p. Jerzego Śpibidy udała się jak co roku na ewangelicki cmentarz w Grodztwie, aby uporządkować tam znajdujące się groby. Na nich również zapalone zostały znicze pamięci.

Autor: Ks. Sebastian Szkop

Nauczyciel religii

31 października 2023 roku

ZSCKR Kowal

Wizyta na cmentarzu