Uczciliśmy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

W poniedziałek 6 maja 2024 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3-go Maja połączona z 20 rocznicą przyłączenia Polski do Unii Europejskiej.

DSC_2789

Młodzież pod kierunkiem nauczycielek: p. Moniki Chabasińskiej, Joanny Albrecht, Barbary Stannej, Aleksandry Stanuch, Anny Andrzejewskiej, Anny Włodarskiej i Joanny Laskowskiej przygotowała prezentację i apel poświęcony tak ważnym dla Polski wydarzeniom.

Chór szkolny rozpoczął uroczystość „Mazurkiem Dąbrowskiego”, dalej zaśpiewał hymn szkoły, popisowo wykonał również w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim „Odę do radości” – fragment IX symfonii Beethovena, który jest hymnem Unii Europejskiej.

Uczniowie klasy 2 Tż przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przenieśliśmy się pamięcią do ważnych dla naszego narodu wydarzeń z dziejów Naszej Ojczyzny.

Po części oficjalnej dyrektor p. Andrzej Zdrojewski wręczył uczniom nagrody w wielu konkursach, życząc dalszych sukcesów.

Autor: Aleksandra Stanuch 

Nauczyciel geografii

08 maja 2024 r. 

ZSCKR Kowal

Uczciliśmy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja