Szkolny Konkurs Wiedzy Historycznej

Życie i działalność polityczna Wincentego Witosa

Zgodnie z uchwałą Sejmu i Senatu RP patronem roku 2024 został m.in. Wincenty Witos. 21 stycznia obchodziliśmy 150 rocznicę urodzin Wincentego Witosa, działacza samorządowego i przywódcy ruchu ludowego, trzykrotnego premiera, jednego z Ojców naszej niepodległości

1

Z tej okazji w naszej szkole odbywają się  różne imprezy poświęcone tej wybitnej postaci. W dniu 5 marca odbył się finał szkolnego konkursu wiedzy historycznej, w której brali udział przedstawiciele  klas: I, II, III IV i V Technikum. Wszyscy wykazali się dobrym przygotowaniem do konkursu. Najlepsze wyniki uzyskali: Michał Baranowski z klasy 3 TM, Julia Sikorska z klasy 3 TŻ i Bartosz Trzebuchowski  z klasy 2 TŻ. Gratulujemy. Przed nami jeszcze rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Wizerunek Wincentego Witosa. 

Autor: Dariusz Lemanowicz

Nauczyciel historii

11 marca 2024 roku

ZSCKR Kowal

Szkolny Konkurs Wiedzy Historycznej - Życie i działalność polityczna Wincentego Witosa