II edycja szkolnego Konkursu Wiedzy o Niemczech

Dnia 14 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech.

1

Przystąpiło  do niego 12 chętnych. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego zadania otwarte i zamknięte, dotyczące geografii, historii i kultury Republiki Federalnej Niemiec. Młodzież musiała znać takie fakty o naszym zachodnim sąsiedzie, jak: podział administracyjny, tekst hymnu państwowego, najważniejsze dzieła Jana Sebastiana Bacha, najważniejsze miasta, rzeki oraz zabytki Berlina.

Po sprawdzeniu prac uczniów wyłoniono zwycięzców, którymi zostali:

1 miejsce – Nikoletta Górczyńska (kl. 3TŻ)

2 miejsce  – Daria Górczyńska (kl. 1TŻ)

3 miejsce – Piotr Rembiałkowski (kl. 2 TŻ)

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas najbliższej uroczystości szkolnej.

Autor: Joanna Albrcht

Nauczyciel języka niemieckiego

25 marca 2024 roku

ZSCKR Kowal

II edycja szkolnego Konkursu Wiedzy o Niemczech