DRUGIE DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

Od 9 do 11 kwietnia 2024 r. trwały w naszej szkole już po raz drugi w tym roku szkolnym Dni Otwartych Drzwi.

Według wcześniej opracowanego harmonogramu zaprosiliśmy uczniów klas ósmych z okolicznych szkół podstawowych, tj.: Kowala, Baruchowa, Białotarska, Chocenia, Grabkowa, Lubienia Kujawskiego, Łaniąt, Nakonowa, Kalisk, Kanibrodu, Kłóbki, Wilkowic, Więsławic, Smólnika, Śmiłowic, Solca, Imielna i Ostrów.

Młodzież z opiekunami została przywieziona szkolnym autobusem i rozpoczynała poznawanie szkoły od budynku głównego przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9.

Tu zostali goście powitani przez wydelegowanych uczniów oraz nauczycieli. Przybliżono im krótko współczesne oblicze placówki, ofertę kształceni, a także jej atuty. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem pracowni, w których odbywa się nauka przedmiotów ogólnokształcących, informatyki czy języków obcych, a później przechodzili do auli, biblioteki i sekretariatu szkoły.

Następnie autokar zawiózł gości do obiektów znajdujących się przy ulicy Konopnickiej 64. Tam na sali gimnastycznej zapoznali się z realizowanym w szkole programem rozszerzenia sportowo-mundurowego bezpieczeństwo pożarowe.

Następnie część uczniów udała się na warsztaty mechaniczne i zwiedzili pracownie obróbki ręcznej i mechanicznej, kuźnię wraz z pracownią spawalniczą, by później chętni popróbowali pod okiem starszych kolegów prowadzić ciągnik rolniczy czy kombajn.

Druga grupa, zainteresowana gastronomią, udała się zwiedzać pracownie żywieniowe.

Trzecia zaś przeszła do pracowni, w której prowadzone są zajęcia na nowo utworzonym kierunku kształcenia – technik weterynarii.

Na koniec wszyscy przechodzili do sali konsumpcyjnej, gdzie gości poczęstowano zapiekankami, ciastami, popcornem i napojami.

Ósmoklasiści, serdecznie zapraszamy do nauki w naszej szkole.

Autor: Arkadiusz Ciechalski

Wicedyrektor

12 kwietnia 2024 roku

ZSCKR Kowal

DRUGIE DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE