Dni Otwarte dla uczniów szkół podstawowych z Włocławka

W styczniu Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu po raz pierwszy odwiedzili uczniowie klas ósmych z włocławskich podstawówek.

Wcześniej zostali oni zapoznani z ofertą szkoły podczas wizyt nauczycieli ZS CKR z Kowala na godzinach wychowawczych. Oferta edukacyjna spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

1

Kierunki kształcenia naszej szkoły, czyli technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, kucharz, mechanik oraz nowość – technik weterynarii, wzbudziły zaciekawienie włocławskiej młodzieży.

DSC_8349
DSC_8350

Aby przybliżyć im jeszcze bardziej szkołę, pokazać bazę dydaktyczną i zaprezentować specyfikę kształcenia zawodowego, zostały przygotowane specjalnie dla nich Dni Otwarte szkoły. W ciągu czterech dni naszą szkołę odwiedziło ponad 250 osób z ośmiu włocławskich szkół podstawowych! Uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek główny szkoły, a także warsztaty gastronomiczne, mechanizacyjne oraz powstające sale do nauki weterynarii. Na wszystkich czekał oczywiście słodki poczęstunek, przygotowany przez uczniów klas żywieniowych. Nie brakowało ciekawych pytań i rozmów dotyczących szerokich perspektyw po nauce w technikum czy w szkole branżowej. Cieszymy się, że uczniom włocławskich szkół spodobała się przedstawiona oferta kształcenia i mamy nadzieję, że wielu z nich zostanie w przyszłości naszymi uczniami.

DSC_8352

Dni Otwarte

dla uczniów

szkół podstawowych

z Włocławka