Zakupiliśmy nowoczesny autokar

Dnia 2 czerwca 2023 r. do naszej szkoły dojechał autobus, który będzie służył uczniom i pracownikom m.in. na wycieczki, wyjazdy na warsztaty, konferencje, obozy narciarskie i inne..

Jest to autobus marki VDL Futura zakupiony w wyniku przetargu i podpisania umowy z firmą VDL BUS & Coach Polska z Kościelca. Najważniejsze parametry autobusu to: rok produkcji 2017 r., miejsc siedzących 55, moc silnika 370 KM, pojemność skokowa silnika 10837 cm³. Pojazd posiada klimatyzację indywidualną dla przestrzeni kierowcy i w przedziale pasażerskim, fotele pasażerskie klasy turystycznej, uchylne z regulowanymi oparciami, zintegrowanymi zagłówkami, z pasami bezpieczeństwa, podłogę pokrytą wykładziną antypoślizgową, multimedia. Autobus posiada dodatkowe atesty, tj. zaświadczenie dla autobusu o prędkości dopuszczalnej 100 km/h, zaświadczenie producenta o pozytywnym badaniu stateczności pojazdu, ekspertyzę techniczną wykonaną przez licencjonowanego rzeczoznawcę, ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC. Autobus w najbliższym czasie zostanie oklejony materiałami promującymi naszą szkołę.

Autor: Andrzej Zdrojewski

Dyrektor Szkoły

12 czerwca 2023 roku

ZSCKR Kowal

Zakupiliśmy nowoczesny autokar