XXIII Powiatowa Wystawa Stoły Wigilijne na Kujawach

W hali sportowej naszej szkoły w niedzielę, 17 grudnia 2023 r. odbyła się XXIII Powiatowa Wystawa Stołów Wigilijnych.

1

Dyrektor ZS CKR w Kowalu Andrzej Zdrojewski razem ze współorganizatorami wystawy starostą włocławskim Romanem Gołębiewskim oraz  burmistrzem Kowala Eugeniusz Gołembiewskim  mogli gościć panie z Kół Gospodyń Wiejskich z 13 gmin naszego powiatu, które  przygotowały 22 piękne stoły wigilijne.

Podczas wystawy swoje prace prezentowali artyści ludowi z naszego regionu.

Impreza rozpoczęła się od koncertu kultowego zespołu „Arka Noego”. Lider zespołu Robert Friedrich wraz z instrumentalistami oraz jedenastką swoich wnuków zaprezentował  kolędy, pastorałki oraz najbardziej znane utwory ze swojego repertuaru: m.in.  „Taki duży, taki mały”, „Nie boję się”. Bardzo energetyczny i radosny  występ wprowadził wszystkich gości w atmosferę zbliżających się świąt.

Wystawę, oprócz okolicznych mieszkańców, odwiedzili m.in. nowo wybrani parlamentarzyści: poseł Krystian Łuczak, senator Krzysztof Kukucki oraz przedstawiciele posłanek Joanny Borowiak i Anny Gembickiej. Władze wojewódzkie reprezentowali członkowie zarządu: Aneta Jędrzejewska, Sławomir Kopyść oraz radni sejmiku Wojciech Jaranowski i Stanisław Pawlak. Obecni byli też wójtowie i burmistrzowie oraz przewodniczący rad z wszystkich gmin naszego powiatu, a także prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Po części oficjalnej, poświeceniu potraw przez kowalskiego proboszcza ks. Piotra Głowackiego,  zgromadzeni goście i zwiedzający przystąpili do degustacji zaprezentowanych potraw.

Oczywiście należy dodać, że nasi uczniowie pod opieką pań uczących gastronomii, również zaprezentowali aranżację stołu wigilijnego z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi.

Nasza hala sportowa oraz organizacja wystawy zyskały mnóstwo pochwał od przybyłych gości, za co serdecznie dziękujemy.

Autor: Iwona Daniel

Kierownik praktycznej nauki zawodu

19 grudnia 2023 roku

ZSCKR Kowal

XXIII Powiatowa Wystawa Stoły Wigilijne na Kujawach