Wzięliśmy udział w Jarmarku Kazimierzowskim AD 2023

Również w tym roku nasza szkoła więzła udział w Jarmarku Kazimierzowskim - największej plenerowej imprezie, która tradycyjnie odbywa się na cześć urodzonego w naszym mieście króla Kazimierza III Wielkiego.

1

Tym razem uroczystość rozpoczęła się wmurowaniem aktu erekcyjnego pod budowę hali sportowej przy ul Piwnej. Uczestniczyli w niej parlamentarzyści,  przedstawiciele rządu,  samorządu wojewódzkiego i powiatowego, władze miasta, a także reprezentanci budowniczych obiektu. Później ulicami miasta ruszył korowód historyczny, w którym szli także nasi uczniowie przebrani za średniowiecznych rycerzy.  Po dojściu pod pomnik króla, złożono wiązankę kwiatów, a Włocławskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie oddało wystrzał z armaty. Na scenie przy Centrum Społeczno-Kulturalnym Miasta Kowala prezentowały się dzieci i młodzież z kowalskich szkół, a także zespoły takie jak: Defis, Kombi Łosowski, Filip Lato & Jula oraz  Selfie. Publiczność  świetnie się bawiła. Duże wrażenie zrobił pokaz laserów i ognia. Równolegle odbywał się także turniej szachowy, przygotowany przez Wiesława i Marcina Matysiaków. Nie zabrakło też rozmaitych stoisk ze smacznym jadłem i zabawkami dla dzieci. Nasza szkoła serwowała kręciołki spod Kowala i gofry, po które ustawiała się bardzo długa kolejka, a także dla ochłody podawano lemoniadę miodowo-miętowo-cytrynową. Pogoda dopisała i impreza zgromadziła bardzo dużą ilość uczestników.

Autor: Arkadiusz Ciechalski

Wicedyrektor

05 czerwca 2023 roku

ZSCKR Kowal

Wzięliśmy udział w Jarmarku Kazimierzowskim AD 2023