Wyjazd studyjny weterynarzy

Dnia 19 października 2023 r. w ramach zajęć praktycznych klasa I Technikum kształcąca w zawodzie technik weterynarii odwiedziła kompleksy firmy Sano w miejscowości Lubiń oraz Ostrowite k. Trzemeszna.

1 (1)

Znajduje się tam największa w Polsce ferma krów mlecznych liczącą 1700 sztuk o wydajności 13000 kg mleka. Dzięki uprzejmości dra Ryszarda Kujawy, specjalisty ds. żywienia, uczniowie dowiedzieli się cennych informacji dotyczących pozyskiwania mleka, żywienia poszczególnych grup bydła, sporządzania dawek pokarmowych, zadawania pasz i opieki nad stadem. Całe kompleksy i gospodarowanie firmą zrobiły na zwiedzających duże wrażenie i mamy nadzieje, że zaszczepią w uczniach  chęć pogłębiania wiedzy i ciekawość zawodową.

Autor: Elżbieta Woźniak

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

19 października 2023 roku

ZSCKR Kowal

Wyjazd studyjny weterynarzy