Wycieczka po środkowym Mazowszu

Pierwszy raz uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu wybrali się na wycieczkę do parku wodnego SUNTAGO.

Kierując się do tej mazowieckiej atrakcji nie zapomnieliśmy o kulturze i duchowości naszej społeczności szkolnej. W Żelazowej Woli odwiedziliśmy dom i park naszego wybitnego kompozytora Fryderyka Chopina, gdzie wspaniały przewodnik przybliżył nam jego życiorys i twórczość. Następnie udaliśmy się do Niepokalanowa, w którym znajduje się Bazylika pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w stylu modernistycznym  i zakon franciszkański założony przez o. Maksymiliana Marię Kolbego. Zakonnik ten oddał swoje życie za współwięźnia z obozu koncentracyjnego w czasie II wojny światowej. Trzecią atrakcją był pobyt w jednym z największych obiektów tego typu w Polsce –  parku wodnym SUNTAGO. Zregenerowaliśmy tutaj swoje ciała i umysły korzystając z kąpieli w basenach, masaży wodnych i systemów  zjeżdżalni wodnych. Zaraz po wyjściu uczestnicy wyjazdu stwierdzili, że musimy przyjechać tu po raz kolejny, na dłużej, gdyż jest to miejsce, w którym pobyt sprawił im wiele radości i pozwolił zapomnieć o codziennych problemach.

Autor: Aleksandra Stanuch

Nauczyciel geografii

26 września 2023 roku

 

ZSCKR Kowal

Wycieczka po środkowym Mazowszu