Wizyta w naszej szkole Anny Gembickiej,

sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Dnia 12 września 2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią Annę Gembicką – sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która bezpośrednio nadzoruje szkoły rolnicze.

1

Minister wraz z burmistrzem Kowala p. Eugeniuszem Gołembiewskim, w obecności mediów – TV Kujawy i Radio HIT – mogła zobaczyć, w jaki sposób szkoła, której organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wykorzystuje środki inwestycyjne na rozwój placówki, a tym samym podnoszenie jakości kształcenia młodzieży uczącej się w Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia. Dzięki wsparciu finansowemu ministerstwa nasza szkoła może się pochwalić nowoczesną salą sportową, pracowniami gastronomicznymi, pracownią weterynarii i nową halą maszyn. Środki przyznane szkole pozwoliły na zakup parkingu i placu manewrowego do nauki jazdy kat. B i T, zakup działki wykorzystanej na poletko doświadczalne, wymianę drzwi w budynku warsztatowym oraz zakup nowego autobusu do przewozu uczniów. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu stanowi doskonałą wizytówkę miasta i jest bardzo pozytywnie postrzegany w lokalnym środowisku. Reportaż z tej ważnej wizyty można obejrzeć pod linkiem: https://www.kujawy.info/puls-miasta/hala-sportowa-pnie-sie-do-gory/

Autor: Andrzej Zdrojewski

Dyrektor Szkoły 

14 września 2023 roku

ZSCKR Kowal

Wizyta w naszej szkole Anny Gembickiej, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi