Wizyta uczniów SP Kowal w naszym muzeum

W dniu 7 marca 2023 r. do naszej szkoły przybyli uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Kowalu wraz z wychowawczynią Lucyną Guziejewską, aby obejrzeć eksponaty znajdujące się w naszym Szkolnym Muzeum.

1
DSC_8854
DSC_8852

Oprowadzającym był wicedyrektor Arkadiusz Ciechalski. Z wielkim zainteresowaniem młodzi goście zapoznali się ze starymi narzędziami, lampami naftowymi, naczyniami wypalanymi z gliny, które dawniej były w powszechnym użytku w gospodarstwie domowym i rolnym. Uczniowie mieli też okazję zasiąść w szkolnych ławach, które posiadają otwory na kałamarze, bo dawniej pisano atramentem przy użyciu piór ze stalówkami.

DSC_8858
DSC_8855

Ciekawość wzbudziła też postać Stańczyka z twarzą artysty słynnej krakowskiej „Piwnicy pod Baranami” Piotra Skrzyneckiego, dar niedawno zmarłego aktora rodem z Kowala, Jana Nowickiego.

Młodzi ludzie obejrzeli też stare instrumenty miejscowej orkiestry strażackiej oraz wysłuchali krótkiej informacji o przeszłości miasta Kowala i jego zabytkach. Na koniec uczniowie zostali poczęstowani ciastkami oraz otrzymali drobne upominki w postaci długopisów i notatników z logiem naszej szkoły. Zapraszamy uczniów z innych klas i szkół do wizyty w naszym Szkolnym Muzeum.

ZSCKR w Kowalu

Wizyta uczniów SP Kowal w naszym muzeum