Wizyta uczniów klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Wilkowicach

Dnia 9 grudnia 2022 r. gościliśmy w swoich murach uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Wilkowicach. Przybyłych powitał w budynku głównym dyr. Andrzej Zdrojewski, który krótko przedstawił profil szkoły i warunki, w jakich uczniowie się tu kształcą. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili szkołę, zajrzeli do biblioteki, auli, sekretariatu oraz pracowni informatyki, języków obcych, języka polskiego i historii, matematyki oraz mechanizacji rolnictwa. Następnie młodzież udała się do obiektów szkolnych położonych przy ulicy Konopnickiej. Tam po obejrzeniu nowej sali sportowej zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza, zainteresowana mechanizacją, przeszła do pracowni warsztatów mechanicznych, gdzie uczniowie zapoznali się z pracowniami obróbki ręcznej i mechanicznej, naprawy pojazdów silnikowych oraz garażami. Później zaprowadzeni zostali do nowej hali garażowo-magazynowej, by obejrzeć szeroki zestaw maszyn i pojazdów rolniczych, szczególnie tych nowo zakupionych. Niektórzy odważni mieli okazję wsiąść i odbyć krótką przejażdżkę nowym ciągnikiem rolniczym. Druga grupa udała się zwiedzać pracownie żywieniowe, a później uczniowie zabrali się za ozdabianie specjalnie na tę okazję wypieczonych piernikowych ciasteczek. Okres Świąt Bożego Narodzenia już bliski, stąd okazja, aby nauczyć się samodzielnie „wyprodukować” łakocie pod choinkę. Pomysłów na ozdobienie różnorakich ciasteczek piernikowych było mnóstwo, fantazji nie brakowało. Był też czas na konsumpcję i degustację sporządzonych smakołyków. Mamy nadzieję, że wielu uczniów z tej właśnie szkoły wybierze swój dalszy etap edukacji właśnie u nas. Serdecznie zatem zapraszamy.