Wizyta potomków społeczności żydowskiej z Polski centralnej

Dnia 15 maja 2023 r. zawitała do naszej szkoły grupa potomków polskich Żydów z Association of Descendants of Jewish Central Poland (osoby m.in. z USA, Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Australii). Wraz z przedstawicielami Fundacji Ari, ari odwiedzali oni miejscowości naszego rejonu, w tym też miasto Kowal.

Goście w naszym miasteczku uczestniczyli w odsłonięciu tablicy upamiętniającej społeczność żydowską przy jednym z najstarszych w Polsce, bo założonym w 1568 r. (obecnie już  nieczynnym) cmentarzu dla starozakonnych, spotkali się z władzami miasta, uczniami szkoły podstawowej, a także przybyli do naszego muzeum. Tutaj mogli zapoznać się artefaktami naszego dziedzictwa kulturowego, co też z wielką ciekawością uczynili.

Autor: Arkadiusz Ciechalski

Wicedyrektor

17 maja 2023 roku 

ZSCKR Kowal

Wizyta potomków społeczności żydowskiej z Polski centralnej