Wizyta pani minister Anny Gembickiej i Fundacji „We are for U” w naszej szkole

W dniu 19 czerwca 2023 r. społeczność naszej szkoły miała zaszczyt gościć panią Annę Gembicką - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnika Rządu ds. lokalnych inicjatyw społecznych.

1

Pani minister wzięła czynny udział w spotkaniu uczniów szkoły z przedstawicielami fundacji „We are for U”. Fundacja „We are for U” została założona w 2019 r. przez Bartosza Durmę. Naczelnym  celem fundacji jest inspirowanie i wspieranie działań mających na celu rozwój kariery osób, które chcą doskonalić swoje pasje i talenty oraz zachęcenie młodzieży do angażowania się w sprawy społeczne. Podczas spotkania uczniowie mogli wysłuchać historii założyciela fundacji, p. Bartosza Durmy, jego ścieżki kariery i motywacji do podjęcia działań i akcji społecznych. Pani Anna Gembicka opowiedziała młodzieży historię swojej działalności społecznej, która zaczęła się już w czasach studenckich, a trwa do dziś. Wolontariusze z fundacji  „We are for U” podzielili się swymi doświadczeniami związanymi z realizacją projektów społecznych. Nie zabrakło również opisu wyjazdów realizowanych w ramach programu Erasmus+, z którego i nasza szkoła w minionych latach korzystała. Ciekawym elementem spotkania były także interaktywne ankiety online, wykonywane  z użyciem kodów QR. 

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i wniosło wiele pozytywnego nastawienia i motywacji do działania. Warto podkreślić, że inicjatywę nad projektem Fundacji objęli honorowym patronatem Minister Edukacji i Nauki, Pełnomocnik Rządu ds Lokalnych Inicjatyw Społecznych, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Włocławek. Serdecznie dziękujemy pani minister Annie Gembickiej i przedstawicielom fundacji „We are for U” za wizytę i możliwość wzięcia udziału w tak wartościowym spotkaniu.

Autor: Barbara Stanna

Pedagog

20 czerwca 2023 roku

ZSCKR Kowal

Wizyta pani minister Anny Gembickiej i Fundacji „We are for U” w naszej szkole