Witajcie w naszej bajce

Dnia 30 stycznia 2024 r. uczniowie klas IV TŻ i IV TM wraz z opiekunkami-p. Sylwią Kubiak i p. Anną Włodarską udali się do włocławskiego Multikina na projekcję filmu „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego, będącego swobodną adaptacją książki o tym samym tytule autorstwa Jana Brzechwy.

1

W rolach głównych wystąpili Tomasz Kot, Antonina Litwiniak, Sebastian Stankiewicz, Danuta Stenka i Piotr Frączewski. Akademia Pana Kleksa to kontynuacja kultowej historii z lat 80. XX w. Film przedstawia dalsze losy uczniów tytułowej szkoły oraz ich mentora, Pana Ambrożego Kleksa. Akcja filmu została dostosowana do współczesnych realiów, aby przyciągnąć nowe pokolenie widzów. Jednak nadal oddaje klimat oryginału, więc z pewnością zadowoli też sympatyków poprzednich ekranizacji. Największą zaletą filmu są efekty specjalne i animacje, które nie tylko cieszą oko, ale też wzmacniają klimat opowieści. Dzięki filmowi na chwilę oderwaliśmy się od rzeczywistości i przenieśliśmy się w magiczny świat wyobraźni. Aby po filmowym seansie powrócić ze świata magii do świata realnego, młodzież i opiekunowie udali się do restauracji Mc Donald’s.

Autor: Sylwia Kubiak

Nauczyciel matematyki

31 stycznia 2024 roku

ZSCKR Kowal

Witajcie w naszej bajce