Wielki sukces naszego ucznia

Oliwiera Szombierskiego w Stuttgarcie

Dnia 23 października 2023 r. Młodzieżowa Reprezentacja Polski podczas Międzynarodowego Konkursu Rzeźniczego w trakcie targów Sueffa 2023 w Stuttgarcie zdobyła brązowy medal.

ATT94356

Z naszego kraju wzięły udział 2 zespoły. Członkiem jednego z nich był uczeń naszej szkoły Oliwier Szombierski, który startował w konkurencji układania patery wędlin. W konkursie wystartowało 50 drużyn m.in. z Francji, Austrii, Indii czy Niemiec. Do tej rywalizacji członków kadry przygotowywał Krystian Dreszler z Masarnii z Tradycją „Dreszler” z Nowego Miasta Lubawskiego. Natomiast w szkole z Oliwierem trenowała Anna Kopacka – nauczyciel przedmiotów żywieniowych. Opiekę nad kadrą sprawowało Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP. Poziom konkursu był niezwykle wysoki, dlatego jesteśmy bardzo dumni z drużyny uczniów, którzy reprezentowali Zespoły Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Kowala, Sędziejowic, Brzostowa i Swarożyna. Ogromne gratulacje dla zdolnej młodzieży i ich trenera Krystiana Dreszlera!!!!

Autor: Anna Kopacka

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

24 października 2023 roku

ZSCKR Kowal

Wielki sukces naszego ucznia Oliwiera Szombierskiego w Stuttgarcie