“Widziane z Olimpu…”

Dnia 6 listopada 2023 r. uczniowie klas pierwszych (Tm, Tw i Tż) mieli okazję do niecodziennej powtórki z lektury i pogłębienia bieżących treści omawianych na lekcjach języka polskiego.

1

Młodzież wraz z nauczycielkami języka polskiego – p. M. Chabasińską i p. E. Czarnecką uczestniczyła w spektaklu „Widziane z Olimpu, czyli historia bogów i rodzaju ludzkiego”. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Kieleckiego Teatru Lektur wystawione w Browarze B we Włocławku wyreżyserował Marian Bodziony, zaś oprawę muzyczną opracował Szymon Chwastowicz. Udział w spektaklu to połączenie wiedzy, umiejętności i postaw oraz realizacja kompetencji kluczowych w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej, zaś wspólny wyjazd wszystkich „pierwszaków” to wspaniała okazja do integracji, poznania i spędzenia lekcji w ciekawszy niż na co dzień sposób. Uzupełnieniem strawy duchowej było drugie śniadanie w McDonald`s.

Autor: E. Czarnecka

Nauczyciel języka polskiego

07 listopada 2023 roku

ZSCKR Kowal

“Widziane z Olimpu…”