Warsztaty geograficzne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

Dnia 9 grudnia 2022 r. uczniowie klas drugich i trzecich Technikum z Zespołu Szkół CKR w Kowalu wzięli udział w warsztatach geograficznych, które odbyły się w pracowniach Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Koordynatorem zajęć była Pani dr Katarzyna Kubiak – Wójcicka z Katedry Hydrologii i Gospodarki Wodnej. Młodzież w ramach zajęć odbyła warsztaty  i prelekcje pod kierunkiem  następujących prowadzących: z tworzenia map – dr inż. Agnieszka Pilarska, z badania laboratoryjnego wody  – dr Adam Solarczyk, w obserwatorium meteorologicznym – dr Przemysław Wyszyński, relacja z pobytu na Stacji Polarnej na Spitsbergenie – student Piotr Niedbała. Zajęcia okazały się bardzo interesujące i rozwijające. Już dzisiaj umówiliśmy się na kolejne, tym razem  terenowe wiosną 2023 roku. Po odrobinie nauki popołudnie spędziliśmy na przepięknej toruńskiej gotyckiej starówce. Zaopatrzeni w pierniki i świąteczny nastrój, jakim zaraziliśmy się na Jarmarku Bożonarodzeniowym, wróciliśmy do Kowala.

Autor: Aleksandra Stanuch

Nauczyciel geografii

9 grudnia 2022 roku