W warsztatach nowy podnośnik czterokolumnowy

Warsztaty szkolne pozyskały nowy Podnośnik czterokolumnowy hydrauliczny z udźwigiem 5 ton. Służy do podnoszenia pojazdów i obsługi w garażu oraz ustawienia geometrii kół.

Pozyskany sprzęt jest niezbędny podczas napraw pojazdów samochodowych oraz ciągników rolniczych na zajęciach praktycznych. Młodzież będzie mogła wykonywać niezbędne naprawy oraz przeprowadzać przeglądy techniczne pojazdów i maszyn, bez zbędnego schylania się. Po wprowadzeniu sprzętu do naprawy lub przeglądu i zabezpieczeniu przed przemieszczeniem się, podnośnik podniesie na odpowiednią wysokość i wtedy można wykonywać przewidziane działania podczas zajęć praktycznych. 

1

 Podnośnik czterokolumnowy sprawdzi się m.in. przy ustawianiu geometrii, diagnostyce stanu pojazdu i różnych naprawach. Długie rampy o długości 5500 mm zapewniają idealny komfort prac. Wysokość podnoszenia tego urządzenia wynosi 1800 mm, odległość ta umożliwia swobodną pracę pod podwoziem pojazdu. Oba pomosty podnośnika posiadają rozstaw w zakresie 850 mm, rozwiązanie to umożliwia dopasowanie do obsługi pojazdów zarówno z wąskim, jak i szerszym rozstawem kół. Dodatkowo na końcach ramp znajdują się blokady zabezpieczające pojazd przed stoczeniem. Cała konstrukcja podnośnika jest bardzo masywna i stabilna. Najazdy wykonane zostały z trwałej stali ryflowanej, poza tym, stal ryflowana to materiał antypoślizgowy, zapewniając znacznie lepsze bezpieczeństwo w trakcie pracy.