Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W dniu 4 września 2023 r. na hali sportowej uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.

1

Uczniowie klasy piątej technikum serdecznie powitali wszystkich obecnych,  gorąco pozdrawiając przede wszystkim nowych nauczycieli, pracowników obsługi i  uczniów klas pierwszych. Nie zabrakło także życzeń dla całej społeczności szkolnej, by ten rozpoczynający się rok szkolny przyniósł jak najwięcej radości, sukcesów i przede wszystkim wzajemnego szacunku i życzliwości. Do życzeń uczniów dołączył się pan dyrektor Andrzej Zdrojewski, który serdecznie jeszcze raz powitał całą społeczność uczniowską, szczególne słowa kierując do uczniów nowo otworzonego kierunku kształcenia, czyli technikum weterynarii. Na uczniów nowego kierunku czekają już świetnie przygotowane pracownie oraz pomoce dydaktyczne. Podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego nie zapomnieliśmy także o tym, że był w historii naszego kraju inny wrzesień, wrzesień  1939 roku, gdy doszło do wybuchu II wojny światowej.  Bohaterów tej okrutnej wojny uczciliśmy minutą ciszy.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami w zespołach klasowych. Mamy nadzieję, że miła atmosfera, która towarzyszyła temu pierwszemu po wakacjach spotkaniu zostanie z nami przez cały rok szkolny. Wszystkim jeszcze raz życzymy, by był to rok pełen dobrych zdarzeń, pięknych sukcesów i trwałych  przyjaźni.

Autor: Barbara Stanna

Pedagog

11 września 2023 roku

ZSCKR Kowal

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024