Udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Franciszka Becińskiego

W czwartek 16 listopada 2023 r. troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Franciszka Becińskiego, którego organizatorem od lat jest Liceum Ogólnokształcące w Lubrańcu przy współudziale Starostwa Powiatowego we Włocławku.

1

Dodajmy, że poeta Franciszek Beciński, syn ziemi kujawskiej, komplementowany za swoją twórczość przez samego Jarosława Iwaszkiewicza, jest patronem tego liceum. Nasz zespół szkół reprezentowali uczniowie klas pierwszych Technikum: Gabriela Brudzińska, Amelia Rosiak i Jacek Adamczyk, którzy byli przygotowywani przez polonistki: Monikę Chabasińską i Ewę Czarnecką. W tej szlachetnej rywalizacji wzięło udział 10 uczniów w kategorii szkoły podstawowe oraz 17 uczniów w kategorii szkoły średnie. Tym razem nasi reprezentanci wrócili z konkursu z dyplomami uczestnictwa, ale za rok, kto wie, czy nie będzie lepiej. Konkurs był worowo zorganizowany, panowała atmosfera życzliwości, a uczniowie i ich opiekunowie byli częstowani gorącymi i zimnymi napojami, a także kanapkami i słodkościami.

Autor: Arkadiusz Ciechalski

Wicedyrektor

15 listopada 2023 roku

ZSCKR Kowal

Udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Franciszka Becińskiego