Udział w konferencji prasowej w Centrum Konferencyjnym Kujawsko–Pomorskiego ODR w Minikowie

W dniu 31 października 2023 r. laureat konkursu wędliniarskiego, Oliwier Szombierki, wraz z opiekunem Anną Kopacką i dyrektorem szkoły Andrzejem Zdrojewskim, udali się na konferencję prasową.

IMG_20231031_123956

Tematem spotkania był sukces uczniów polskich szkół rolniczych startujących w dwóch zespołach, którzy zdobyli brązowe medale w konkursie podczas Targów SÜFFA w Stuttgarcie. Zadaniem młodzieży było ułożenie wyrobów mięsnych – patery grillowej i patery wędlin. W spotkaniu, poza reprezentantami Polski i ich opiekunami, wzięli udział: trener Krystian Dreszler – właściciel Masarni z Tradycją, Tomasz Parzybut – prezes SRE RP, Krzysztof Karaś z Fair Support & Service oraz Ryszard Kamiński – dyrektor Kujawsko–Pomorskiego ODR w Minikowie. Poza posumowaniem wyników konkursu, reprezentanci Polski zaprezentowali zgromadzonym etapy przygotowania i parzenie białej kiełbasy. Jest to czwórka młodych, zdolnych osób, otwartych na zdobywanie nowych doświadczeń z zakresu wędliniarstwa. Życzymy im dalszych sukcesów.

 

Autor: Anna Kopacka

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

07 listopada 2023 roku

ZSCKR Kowal

Udział w konferencji prasowej w Centrum Konferencyjnym Kujawsko–Pomorskiego ODR w Minikowie