Uczniowie klasy weterynaryjnej pracowali z pieskiem „Bono”

Na zajęcia praktyczne uczniów klasy pierwszej kształcący się w zawodzie technik weterynarii została zaproszona pracownik kliniki weterynaryjnej Bemowo w Warszawie, technik weterynarii - Małgorzata Skowrońska.

1

Opowiedziała młodzieży, jak wygląda jej praca w klinice, o wadach i zaletach tego zawodu oraz przekazała, jakie zagrożenia występują podczas pracy ze zwierzętami. Następnie w pracowni anatomii i fizjologii zwierząt uczniowie przystąpili do ćwiczenia pobierania krwi ze sztucznej psiej łapy. Następnie z zapałem zajęli się badaniem małego pacjenta „Bono”. Jest to pies rasy Jack Russell terier, który wyjątkowo skradł serca naszych uczniów. Młodzież nauczyła się również zakładania wenflonu, podłączania kroplówki oraz osłuchiwania serca.

Autor: Kazimierz Skowroński

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

22 września 2023 roku

ZSCKR Kowal

Uczniowie klasy weterynaryjnej pracowali z pieskiem „Bono”