Uczestniczyliśmy w powiatowo-gmino-parafialnych dożynkach w Grabkowie

W niedzielę 10 września 2023 r. w Grabkowie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym zorganizowane zostały dożynki powiatowo-gmino-parafialne.

1

Nasza szkoła także uczestniczyła w tym tradycyjnym świecie ludowym. Oprócz części oficjalnej na wydarzeniu można było zasmakować specjałów kuchni kujawskiej, zakupić wyroby rękodzieł twórców ludowych,  skorzystać z ofert lokalne firm i instytucji.

Nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli bloku żywienia serwowali odwiedzającym szkolny produkt tradycyjny czyli „kręciołki spod Kowala”, dla ochłody lemoniadę z miodem ze szkolnej pasieki oraz dla najmłodszych gofry i popcorn. dodatkowo służyliśmy pomocą i informacją o ofercie naszej szkoły i kierunkach, w jakich kształci się nasza młodzież.

Autor: Elżbieta Woźniak

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

13 września 2023 roku

ZSCKR Kowal

Uczestniczyliśmy w powiatowo-gmino-parafialnych dożynkach w Grabkowie