Uczestniczyliśmy w III Narodowym Dniu Kukurydzy w Nowych Zdunach

Dnia 31 sierpnia 2023 r. uczniowie II klasy Technikum kształcącym się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli III Narodowym Dniu Kukurydzy organizowanym przez Hodowlę Roślin Smolice oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka w miejscowości Nowe Zduny.

1

Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas tego pobytu uczniowie zostali zapoznani przez doradców z Hodowli Roślin Smolice z najnowszą ofertą odmian kukurydzy ziarnowej i kiszonkowej. W trakcie tej prezentacji młodzież miała okazję do wymiany doświadczeń i nawiązania cennych kontaktów. Na koniec naszego pobytu zostaliśmy zapoznani, jak prawidłowo wybrać kukurydzę na badanie suchej masy. Na tej prezentacji nasz pobyt zakończyliśmy i wróciliśmy jak zawsze bezpiecznie do domu.

Autor: Krzysztof Kordyl

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

11 września 2023 roku

ZSCKR Kowal

Uczestniczyliśmy w III Narodowym Dniu Kukurydzy w Nowych Zdunach