Szkolne Muzeum wzbogaciło się o zabytkowe radioodbiorniki

Dnia 27 września 2023 r. nasze Szkolone Muzeum wzbogaciło się o kolejne ciekawe artefakty.

1

Dnia 27 września 2023 r. nasze Szkolone Muzeum wzbogaciło się o kolejne ciekawe artefakty. Tym razem otrzymaliśmy w darze dwa radioodbiorniki, w tym jeden przedwojenny, niemiecki, użytkowany w czasie okupacji w domu przy ul. Toruńskiej we Włocławku, gdzie hitlerowcy prowadzili nasłuch. Ofiarodawcą był mieszkaniec Włocławka, pan Zygmunt Gdaniec, przewodnik, działacz Kujawskiego Oddziału PTTK i członek Włocławskiego Towarzystwa Naukowego. Będąc niedawno z grupą włocławskich przewodników w naszym Muzeum, zadeklarował chęć przekazania posiadanych radioodbiorników. Właśnie dziś to nastąpiło. Pojechaliśmy po artefakty do pana Zygmunta. Serdecznie za ten niezwykły dar dziękujemy. Pan dyrektor dziękując ofiarodawcy wręczył mu odpowiedni list dziękczynny.

Autor: Arkadiusz Ciechalski

Wicedyrektor

27 września 2023 roku

ZSCKR Kowal

Szkolne Muzeum wzbogaciło się o zabytkowe radioodbiorniki