Święto Konstytucji 3-go Maja

28 kwietnia 2023 r. społeczność szkolna uroczyście uczciła 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Zebrani w hali sportowej uczniowie oraz pedagodzy wysłuchali montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez młodzież klas trzecich Technikum pod opieką wychowawczyń – p. Sylwii Kubiak oraz p. Anny Włodarskiej.

Chór szkolny, pod kierownictwem p. Barbary Stannej, uświetnił występ okolicznościowymi utworami.

DSC_9321
DSC_9345

Towarzysząca wierszom i piosenkom prezentacja multimedialna przybliżyła okoliczności uchwalenia tego ważnego w historii Polski dokumentu, który wprowadził podział władzy na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą oraz likwidował przyczyny anarchii panującej w państwie, takie jak np. liberum veto czy wolną elekcję.

DSC_9324
DSC_9348

W swoim wystąpieniu, uczniowie zaakcentowali konieczność szacunku i pamięci dla ważnych, historycznych wydarzeń i postaci, refleksji nad tym, co kiedyś się wydarzyło oraz pielęgnowania wartości patriotycznych współcześnie.

DSC_9352
DSC_9356
DSC_9358
DSC_9362

Na koniec Akademii wręczone zostały też nagrody dla laureatów konkursów z języka angielskiego i niemieckiego.

Autor: Anna Włodarska

Nauczyciel języka angielskiego

04 maja 2023 roku

ZSCKR Kowal

Święto Konstytucji 3-go Maja