„Poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu”
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w partnerstwie z firmą Project Hub Sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu”. Projekt jest współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 oraz budżetu państwa.
Cel projektu
Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia w Technikum i Branżowej Szkole I Stopnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu poprzez realizację działań zmierzających do nabycia przez 90% ze 128 uczniów (55K,73M) kompetencji, a także do nabycia kompetencji/ kwalifikacji przez min. 90% z 21 nauczycieli (11K,10M) oraz do zwiększenia potencjału dydaktycznego obu szkół poprzez zakup sprzętów i pomocy dydaktycznych w okresie od 01.06.2024 r. do 30.09.2025 r.
Grupy docelowe
Projekt skierowany jest do:
- 128 uczniów (55K, 73M) Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu uczących się w województwie kujawsko-pomorskim na kierunkach: technik weterynarii, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, kucharz, mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych.
- 21 nauczycieli (21K,15M) pracujących w Technikum i Branżowej Szkole I Stopnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu.
- Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu.
Zadania
- Poprawa jakości warunków kształcenia w szkołach.
- Podnoszenie kompetencji nauczycieli i nauczycielek.
- Podnoszenie kompetencji uczniów/uczennic związanych z zawodem lub zgodnych z zapotrzebowaniem rynku pracy.
- Staże uczniowskie.
- Doradztwo edukacyjno-zawodowe dla uczniów i uczennic.
- Rozwój kompetencji kluczowych, społeczno-emocjonalnych, podstawowych, przekrojowych lub związanych z zieloną lub cyfrową transformacją.
Rezultaty projektu
- Liczba uczniów, którzy nabyli kwalifikacje po opuszczeniu programu – 116 uczniów.
- Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty, którzy uzyskali kwalifikacje po opuszczeniu programu – 19 nauczycieli.
- Liczba szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem – 2 szkoły.
Wartość projektu (całkowity koszt projektu): 1 293 889,68 PLN.
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 099 806,22 PLN.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie