„Kochani! 

Nawet nie potrafię wyrazić, jak bardzo jestem wzruszony. Nie byłem tu prawie 70 lat. Szkołę macie piękną, wspaniałego dyrektora,
ale ja niestety już nie jestem tu uczniem. Wyrastajcie- proszę – na wspaniałych Polaków. 
Kocham Was!!!  

Jan Nowicki „

Takie słowa zapisał Pan Jan w szkolnej kronice 4 marca 2015 r., po spotkaniu ze społecznością naszej szkoły. Dziś nadeszła smutna chwila pożegnania Mistrza Jana – wybitnego aktora, wspaniałego pisarza, a przede wszystkim naszego Rodaka, Przyjaciela i po prostu dobrego, wrażliwego Człowieka. Dziękujemy za dar Jego życia, za twórczość, za każdą z pięknych ról, za każde spotkanie, uśmiech, mądre słowa…

W naszej szkole mamy jeszcze jedną piękną pamiątkę, przekazaną na dowód życzliwości przez Śp. Pana Jana Nowickiego. Jest to Stańczyk z Piwnicy Pod Baranami, który króluje w szkolnym muzeum. Dziękujemy i za ten dar.

Panie Janie! Nie chcemy się żegnać, bo przecież zawsze będziesz wśród nas obecny. Będziemy starali się spełnić Twe życzenie, zapisane na stronach naszej kroniki i przekazywać kolejnym pokoleniom pamięć o Tobie!