Ostatnia w tym roku impreza folklorystyczna w Kłóbce pn. „Deptanie kapusty”

W niedzielę 10 września 2023 r. odbył się ostatni w tym roku festyn w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce.

1

Poświęcony był pożywieniu i przygotowywaniu zapasów na zimę. Dlatego główne widowisko przedstawiało zwyczaj deptania i kiszenia kapusty. W związku z tematyką spotkania uczniowie klasy V Tżm przygotowali bigos i naleśniki z farszem z kapusty i grzybów, które rozeszły się w mgnieniu oka, a zachwytów nimi nie było końca. Poza nimi serwowaliśmy również żur kujawski, pajdę chleba ze smalcem, ciasta i wiele innych smakołyków. Zebrane pieniądze z pewnością pomogą naszej wspaniałej i pracowitej młodzieży zorganizować niezapomniany bal studniówkowy.

Autor: Anna Kopacka

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

12 września 2023 roku

ZSCKR Kowal

Ostatnia w tym roku impreza folklorystyczna w Kłóbce pn. „Deptanie kapusty”