Nasi uczniowie na VIII Włocławskim Targu z Darami Lata pt. „Na jesieni świat się mieni”

W dniu 1 października 2023 r. na placu znajdującym się obok Muzeum Etnograficznego we Włocławku uczniowie klasy V Tżm wraz z wychowawcą uczestniczyli w targach z darami lata.

Celem imprezy była promocja produktów tradycyjnych wyrabianych na małą skalę z lokalnych surowców, w oparciu o przepisy regionalnej kuchni ludowej. Odwiedzający targ mieli okazję spróbować i zakupić m.in. wędliny, wyroby z gęsi, sery, przetwory owocowe i warzywne. Nie zabrakło w tym słodkości przygotowanych przez naszych uczniów w postaci jabłeczników, rogalików z dżemem, bułeczek z powidłami, deserków owocowych, lemoniady oraz innych smakołyków. Podczas targów przypomniano produkty wykorzystywane w polskiej kuchni. W tym roku były to najpopularniejsze owoce, z których robimy wypieki i przetwory, np. jabłka, gruszki, śliwki. To one w przeszłości były podstawą do przygotowywania jesiennych i zimowych potraw, np. powideł czy suszu owocowego na zupę wigilijną.

Autor: Anna Kopacka

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

02 października 2023 roku

 

ZSCKR Kowal

Nasi uczniowie na VIII Włocławskim Targu z Darami Lata pt. „Na jesieni świat się mieni”