Jasełka i Wigilia w naszej szkole

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..."

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, to czas pełen radości, nadziei i  życzliwości dla drugiego człowieka, gdzie milkną wszystkie waśnie i spory. W ZS CKR w Kowalu co roku to piękne święto naszej wiary jest uroczyście celebrowane. W piątek 22 grudnia br. w całej szkole zapanowała radosna i ciepła atmosfera. Magiczny czas udzielił się uczniom i wszystkim pracownikom. Świąteczne dekoracje ozdobiły całą szkołę. Wszyscy odświętnie ubrani z niecierpliwością oczekiwali na niecodzienne i wyjątkowe wydarzenie. W auli o godzinie 8.30 zebrali się wszyscy uczniowie, kadra kierownicza oraz grono pedagogiczne, aby obejrzeć Jasełka.

W tegoroczne Jasełka zaangażowana została klasa I Technikum kształcące w zawodzie technik weterynarii oraz osoby śpiewające z różnych klas.

Dopełnieniem Jasełek były piękne życzenia bożonarodzeniowe  złożone przez Pana Dyrektora.

Następnie odwiedził nas Mikołaj, który przyniósł prezenty. Jednak warunek był jeden: zaśpiewać pięknie jedną z ulubionych kolęd. Po wykonaniu zadania, uczniowie otrzymali prezenty.

Po występach wszyscy uczniowie w swoich klasach zasiedli przy odświętnie nakrytych stołach. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają uczniom znajomość tradycji i świątecznych zwyczajów, lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje między sobą i najbliższymi.

Autor: Ks. S. Szkop

Nauczyciel religii

22 grudnia 2023 roku

ZSCKR Kowal

Jasełka i Wigilia w naszej szkole