II Ogólnopolska Konferencja Hodowlano-Weterynaryjna Szkół Rolniczych w ZS CKR w Nakle Śląskim

W związku z planowanym otwarciem w naszej szkole nowego kierunku kształcenia - technik weterynarii, dnia 24 lutego reprezentanci naszej szkoły więli udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Hodowlano-Weterynaryjnej Szkół Rolniczych.

1

     W związku z planowanym otwarciem w naszej szkole nowego kierunku kształcenia –  technik weterynarii, dnia 24 lutego reprezentanci naszej szkoły więli udział w II Ogólnopolskiej  Konferencji Hodowlano-Weterynaryjnej  Szkół Rolniczych. Konferencja pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zorganizowana została przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim.

IMG_20230224_110409
IMG_20230224_100036

Uczestnicy wysłuchali wykładów na temat żywienia krów mlecznych i  ich leczenia oraz hodowli i medycyny weterynaryjnej koni. Prelekcję wygłosili cenieni w branży specjaliści: prof. dr hab. Inż. Zygmunt Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Waldemar Krzymowski – doradca Ogólnopolskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Wiceprezes Małopolskiego Centrum Biotechniki w Krasnem Jarosław Jędraszczyk,  dr inż. Zenon Podstawski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz  lek. wet. Aleksandra Matusz-Łukawska z Global-wet.

IMG_20230224_111124
IMG_20230224_111117

ZSCKR Kowal

II Ogólnopolska Konferencja Hodowlano-Weterynaryjna Szkół Rolniczych w ZS CKR w Nakle Śląskim