Dzień Ziemi w naszej szkole

23 kwietnia 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi.

1

Zaczął się testem z wiedzy ekologicznej pt. „Przyszłość najbliższej okolicy zależy ode mnie”. Jest to konkurs, który przeprowadzany jest we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Wzięło w nim udział 31 uczniów.

Następnie młodzież w dwóch grupach uczestniczyła w prelekcji ekologicznej poświęconej zagrożeniom dla środowiska, jakie czyni człowiek oraz skutkom, które ono powoduje. W czasie tegorocznej edycji szczególną uwagę poświęciliśmy zagrożeniom wywoływanym przez plastik, szczególnie mikroplastik i nanoplastik.

W dalszej części uczniowie obejrzeli przedstawienie, po którym pojawiła się refleksja o konieczności dbania o przyrodę oraz wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny w stosunku do natury.

Jako podsumowanie uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą segregacji odpadów oraz wziąć udział w grze ekologiczni milionerzy.

Autor: Aleksandra Stanuch

Nauczyciel geografii

30 kwietnia 2024 roku

ZSCKR Kowal

Dzień Ziemi w naszej szkole