DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

Od 18 do 21 kwietnia zorganizowane zostały w naszej szkole Dni Otwartych Drzwi. Według wcześniej opracowanego harmonogramu zaprosiliśmy uczniów klas ósmych z okolicznych szkół podstawowych, tj.: Kowala, Baruchowa, Białotarska, Chocenia, Grabkowa, Lubienia Kujawskiego, Łaniąt, Nakonowa, Kalisk, Kanibrodu, Kłóbki, Wilkowic, Więsławic, Smólnika, Śmiłowic i Solca.

1
DSC_8989
DSC_9001

Młodzież z opiekunami została przywieziona szkolnym autobusem i  rozpoczynała zwiedzanie szkoły od budynku głównego przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9.

Tu zostali goście powitani przez wydelegowanych uczniów oraz pedagoga szkolnego. Przybliżono im krótko historię i współczesne oblicze placówki, a także jej atuty. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem pracowni, w których odbywa się nauka przedmiotów ogólnokształcących, informatyki czy języków obcych, a później przechodzili do auli, biblioteki i sekretariatu szkoły.

DSC_9010
DSC_9059
DSC_9024
DSC_9040

Następnie autokar zawiózł gości do obiektów znajdujących się przy ulicy Konopnickiej 64. Tam na sali gimnastycznej zapoznali się z realizowanym w szkole programem rozszerzenia sportowo-mundurowego bezpieczeństwo pożarowe. Następnie część uczniów udała się na warsztaty mechaniczne i zwiedzili pracownie obróbki ręcznej i mechanicznej, kuźnię wraz z pracownią spawalniczą, by później chętni popróbowali pod okiem starszych kolegów prowadzić ciągnik rolniczy czy kombajn. Druga grupa, zainteresowana gastronomią, udała się zwiedzać pracownie żywieniowe. Trzecia zaś przeszła do pracowni, w której prowadzone będą zajęcia na nowo tworzonym kierunku kształcenia – technik weterynarii. 

Na koniec wszyscy przechodzili do sali konsumpcyjnej, gdzie gości poczęstowano zapiekankami, ciastami, popcornem i napojami.

 Ósmoklasiści, serdecznie zapraszamy do nauki w naszej szkole.

Autor: Arkadiusz Ciechalski

Wicedyrektor 

24 kwietnia 2023 roku

ZSCKR Kowal

DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE