Byliśmy na festynie w skansenie

W niedzielę 25 czerwca 2023 r. na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce odbył się pierwszy w sezonie festyn folklorystyczny pod nazwą „Zbieraj rumianek, bo święty Janek”.

1

W niedzielę 25 czerwca 2023 r. na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku etnograficznego w Kłóbce odbył się pierwszy w sezonie festyn folklorystyczny pod nazwą „Zbieraj rumianek, bo święty Janek”. Nasza szkoła od lat bierze udział w festynach, przygotowując stoisko gastronomiczne z goframi, naleśnikami, kiełbasą z grilla, żurkiem, chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz domowymi wypiekami. Tym razem młodzież klasy maturalnej, 4Tżm sprzedawała potrawy i napoje, by zebrane pieniądze przeznaczyć na dofinansowanie balu studniówkowego.

Autor: Anna Kopacka

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

26 czerwca 2023 roku

ZSCKR w Kowalu

Byliśmy na festynie w skansenie