Byliśmy na „Balladynie” w Teatrze Dramatycznym w Płocku

Ponieważ kontaktu z teatrem nigdy dość, uczniowie klas II Tż oraz III Tż i Tm postanowili wybrać się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl „Balladyny” w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

Towarzyszyły im wychowawczynie: p. Elżbieta Woźniak, Sylwia Kubiak i Anna Włodarska oraz polonistka – Monika Chabasińska. Inscenizacja dramatu Juliusza Słowackiego zaskoczyła wszystkich częściowym odejściem od typowych elementów baśniowych, dzięki temu sztuka nabrała zupełnie nowego, współczesnego wydźwięku. Reżyser skupił się na pragnieniu zdobycia władzy, na odwiecznych zmaganiach między dobrem a złem. Niewątpliwym atutem przedstawienia były przygotowane elementy wizualizacji przedstawiające walkę oraz układy choreograficzne zaprezentowane przez aktorów. Z całą pewnością wrócimy do teatru w Płocku na kolejne, równie interesujące inscenizacje.