A może wstąpić do wojska?

Dnia 2 października 2023 r. z ramienia Wojskowego Centrum Rekrutacji we Włocławku przybyły do naszej szkoły przedstawicielki wojska polskiego.

1

Dnia 2 października 2023 r. z ramienia Wojskowego Centrum Rekrutacji we Włocławku przybyły do naszej szkoły przedstawicielki wojska polskiego, by przekazać uczniom klas kończących w bieżącym roku szkolnym edukację w naszej szkole informacje o różnych formach służby wojskowej i rekrutacji w myśl Ustawy o obronie Ojczyzny (Dz. U. z 2002 r. poz. 2305 z póź. zm.). Szer. Patrycja Gołębiewska przybliżyła uczniom warunki i możliwości odbywania służby wojskowej w różnych formacjach wojska, możliwości studiowania na uczelniach wojskowych, a także stawki żołdu wypłacanego żołnierzom. Wśród uczniów zainteresowanie było duże, a część z nich została po prelekcji, by dopytać o bardziej szczegółowe informacje.

Autor: Arkadiusz Ciechalski

Wicedyrektor

03 października 2023 roku

ZSCKR Kowal

A może wstąpić do wojska?