Sukces Roksany w konkursie języka angielskiego

W roku szkolnym 2023/2024 odbyła się 2 edycja konkursu języka angielskiego organizowanego przez ZSCKR w Dobrocinie dla Zespołów Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Logo MRiRW

Wzięło w nim udział 35 szkół ministerialnych i 730 uczniów. Wśród szkół znalazły się m.in. ZSCKR w Bydgoszczy, Karolewie, Janowie, Starym Brześciu czy Nowym Targu.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV Technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Roksana Ryniec (pod opieką nauczyciela języka angielskiego – Anny Andrzejewskiej), która w zeszłorocznej edycji zajęła miejsce 6 i zdobyła tytuł laureatki. Konkurs miał formę zdalną i składał się z 3 etapów. Roksana przeszła z bardzo dobrym wynikiem etap 1 i 2.

 W etapie finałowym, który okazał się dużo trudniejszym niż poprzednio,  zmierzyła się z 9 uczniami z różnych szkół ministerialnych, między innymi z Karolewa, Janowa, Dobrocina, Szczecina czy Sandomierza, zdobywając 3 miejsce i zaszczytny tytuł finalisty konkursu.

Dla samej uczennicy, nauczyciela prowadzącego i całej społeczności szkolnej jest to niewątpliwie duży sukces.

Gratulujemy Roksanie nie tylko indywidualnego sukcesu, ale również reprezentowania szkoły na tak wysokim poziomie w tym prestiżowym konkursie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu Roksanie, jej rodzicom, którzy wspierają ją w edukacji i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Anna Andrzejewska’

Nauczyciel języka angielskiego

15 kwietnia 2024 roku

ZSCKR Kowal

Sukces Roksany w konkursie języka angielskiego